UWAGA!
Na aukcjach charytatywnych allegro do nabycia:

 

http://charytatywni.allegro.pl

 

10 letni Mateusz stosuje metodę Flash Anzan

10 letni Mateusz Klimek z Krakowa jest Mistrzem Polski w obliczeniach na sorobanie z roku 2016. Według naszej wiedzy jest też jednym z pierwszych Polaków, który dzięki ciężkiej pracy opanował Flash Anzan - metodę obliczeń pamięciowych opartą na zastosowaniu sorobanu. Dzięki tej metodzie Mateusz może wykonywać obliczenia pamięciowe i jednocześnie np. recytować wiersz. Jest to niemożliwe przy zastosowaniu tradycyjnych metod obliczeniowych wyniesionych ze szkoły.
Gratulujemy chłopcu i jego rodzicom sukcesu. Zachęcamy wszystkich do ćwiczeń w obliczeniach na sorobanie.

A oto film z próbką możliwości obliczeniowych chłopca.

O Akademii sorobanu

                           
                              Witaj!
postać z sorobanemNaszym celem
jest promocja japońskiego liczydła SOROBAN w Polsce. Prowadzimy działania na rzecz popularyzacji i upowszechnienia tego cennego przyrządu wśród kadry nauczycielskiej, wśród dzieci i młodzieży. Na całym świecie wiele dzieci umie już korzystać z sorobanu. Są to nie tylko dzieci z krajów azjatyckich, ale również z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Brazylii, a nawet Gwatemali. Chcemy, by do tej licznej grupy dołączyło jak najwięcej dzieci z Polski. 

Elastyczne myślenie to podstawowa umiejętność pożądana dzisiaj na rynku pracy. W nabyciu tej umiejętności pomaga dzieciom nauka obliczeń na sorobanie. Soroban zwiększa nie tylko "moc obliczeń". Jest to metoda bardzo skutecznie usprawniająca pracę mózgu. Doskonale rozwija myślenie kreatywne za które odpowiada prawa półkula mózgowa. Wyrabia również świadomość liczb i pozwala poznać ich własności.  Uczy dyscypliny, koncentracji, motywuje do rozwijania swoich umiejętności i dodaje pewności siebie.

Zapraszamy do skorzystania z naszego kursu i nauki obliczeń na sorobanie.