DLA ANTOSIA ...

Pomóż Antosiowi - przekaż 1% podatku za rok 2017 - instrukcja niżej

 

O ANTOSIU AKTUALNOŚCI

Antoś urodził się 1 kwietnia 2015 r. z wadą genetyczną – Zespołem Downa oraz złożoną wadą serca i wadą słuchu. Profilowa strona Antosia w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” jest pod adresem www.dzieciom.pl/28064

 

Wada serca Antosia nigdy nie będzie skorygowana, możliwe jest tylko leczenie paliatywne. W pierwszym miesiącu życia przeszedł pierwszą operację serca prowadzącą do serca jednokomorowego. Pod koniec 2016 r. odbył się drugi etap, przed nim jeszcze co najmniej jedna operacja serca. Antoś stale przyjmuje leki wspomagające pracę układu krążenia.

Antoś jest pod opieką wielu lekarzy specjalistów, min.: kardiologa, audiologa, neurologa, laryngologa.


Aby usprawnić jego rozwój psychoruchowy konieczne są systematyczne spotkania z rehabilitantem, surdologopedą, pedagogiem i psychologiem. Rzetelnie stosujemy się do zaleceń specjalistów i pracujemy również w domu. Jesteśmy przekonani, że przyczyni się to lepszej jakości jego życia w przyszłości. Antoś jest pogodnym i zawsze uśmiechniętym chłopcem. Żywo reaguje na to, co dzieje się koło niego i z uwagą śledzi otaczający świat.


Siedlce, 02.01.2018

 

Rok 2017 był dla Antosia czasem intensywnej pracy w wielu obszarach. Przez cały ten okres uczestniczył on w zabiegach rehabilitacyjnych i leczniczych. Dbaliśmy o jego rozwój ruchowy oraz o rozwój aparatu mowy. Antoś w szczególności skorzystał z następujących form wsparcia:

 

  • wiosną odbył intensywną sesję rehabilitacji ruchowej.
  • wakacje to czas odpoczynku, ale Antoś ciężko pracował. Spotkania ze specjalistą Metody Krakowskiej oraz rehabilitacji ruchowej pozwoliły mu zrobić małe postępy.
  • w listopadzie uczestniczył w 2-tygodniowym specjalistycznym turnusie rehabilitacyjnym.
  • w ciągu całego roku stale spotykał się z logopedą, rehabilitantem, pedagogiem, specjalistą terapii ustno-twarzowej,
  • codziennie pracował w domu nad usprawnianiem swoich umiejętności.

Wszystko to sprawiło, że z końcem listopada 2017 Antoś postawił pierwsze samodzielne kroki. Mimo, że od tego czasu minęło już kilka tygodni, to cały czas czekamy, kiedy z odwagą zacznie swobodnie sam się poruszać. Na razie umiejętności starczają mu jedynie na przemieszczanie się w asekuracji rodziców na małe odległości. Intensywnie pracujemy też nad wspomaganiem rozwoju mowy Antosia. Chcemy, by w końcu zaczął wymawiać pierwsze zdania.

 

Szanowni Państwo!

Intensywna rehabilitacja Antosia możliwa była dzięki Państwa wsparciu, gdyż to głównie dzięki 1% podatku, aukcjom charytatywnym i darowiznom od Państwa mogliśmy sobie pozwolić na pokrycie kosztów tych rehabilitacji.

 

Serdecznie Wszystkim Państwu dziękujemy i prosimy o dalsze wsparcie. Bez niego nie bylibyśmy w stanie zapewnić Antosiowi tak intensywnej terapii.

 

Jak możesz pomóc?

Jeśli zechcą nam Państwo pomóc w finansowaniu rehabilitacji Antosia, to można to zrobić w następujący sposób:

  • Przekazanie 1% podatku za rok 2017 - instrukcja niżej oraz na ulotce
  • Wpłata darowizny
  • Sprzedaż lub kupno na rzecz Antosia na aukcjach charytatywnych Allegro http://charytatywni.allegro.pl. Przy wystawieniu przedmiotu wystarczy wpisać cel

28064 Sieńkowski Antoni- Dla Antosia

1% podatku Darowizny

W formularzu PIT wpisz numer:
KRS 0000037904

W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowy 1%” podaj:
28064 Sieńkowski Antoni

 

W imieniu fundacji prosimy o zaznaczenie pola "Wyrażam zgodę"

 

Mogą Państwo skorzystać zupełnie za darmo z prostego i łatwego programu do wypełniania PIT-ów, gdzie od razu wpisany jest numerem KRS naszego Antosia. Program oferuje też dodatkowo płatne opcje, np. weryfikacja poprawności zeznania podatkowego przez księgowego.

 

Uruchom program
PIT 2016 on-line

Przelewy online:

20 zł      50 zł     100 zł


 

Przelewy krajowe:

 

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

 

Tytułem:
28064 Sieńkowski Antoni darowizna na pomoc i ochronę zdrowia


 

Przelewy zagraniczne

 

PL 48 106000760000321000196523 (darowizny w dolarach USD)

PL 11 106000760000321000196510 (darowizny w euro)


Tytułem:

28064 Sieńkowski Antoni - donation