Zadania sorobanowe

Nowość!

Pierwsza książeczka z serii Zadania sorobanowe to odpowiedź na zapotrzebowanie osób, które opanowały treści z książek Sprawnie liczbę na sorobanie i chcą kontynuować naukę zwiększając szybkość i precyzję swoich obliczeń zgodnie z zasadami  szkoły japońskiej.
Książeczka zawiera 20 zestawów zadań wzorowanych na zadaniach egzaminacyjnych na stopnie umiejętności kyu Japońskiego Związku Sorobanu. Na końcu zamieszczone są oczywiście odpowiedzi.
Każdy zestaw składa się z 10 zadań (słupków) na dodawnie/odejmowanie, 20 zadań na mnożenie i 20 zadań na dzielenie. Jako dodatek w każdym zestawie zamieszczono 10 zadań do ćwiczenia umiejętności flash anzan. Książeczka zawiera więc łącznie 1200 przykładów: po 200 przykładów z dodawania i flash anzan oraz po 400 z mnożenia i  dzielenia.

Książeczka wzorem tego typu pozycji z Japonii ma oprawę typu notesowego, z klejonymi kartkami, by dało się je łatwo wyrywać. Ma to na celu usprawnić pracę z arkuszem, a także ją zindywidualizować w przypadku pracy w grupie kilkuosobowej (każda osoba dostaje wtedy inny arkusz).