21.10.2014

Warsztaty podczas XVI Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach


W dniach 16-18 października 2014 w Siedlcach odbywał się XVI Festiwal Nauki i Sztuki organizowany przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. Głównym koordynatorem festiwalu był dr Ryszard Kowalski - pomyslodawca tej imprezy.
Tegoroczna edycja była bogata w różnorodne propozycje pozwalające poszerzyć wiedzę z różnych dziedzin. Wśród wielu propozycji zajęć dla dzieci i młodzieży można było znaleźć warsztaty z przedmiotów przyrodniczych z zakresu psychologii, architektury i wiele innych.

Wśród zajęć z zakresu nauk ściśłych były warsztaty "Soroban - tajemnica japońskich liczydeł". Warsztaty zostały przygotowane i poprowadzone przez nauczycieli Zespołu Szkolnego w Cegłowie: Beatę Walas i Karola Sieńkowskiego. Salę warsztatowa poświęconą japońskiemu liczydłu odwiedzili uczniowie Publicznego Gimnajzum w Miastkowie Kościelnym, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach, Publicznego Gimnazjum w Mokobodach oraz z Publicznego Gimnazjum w Cegłowie. Ostatnia grupa mimo, że znała soroban, to wykorzystała okazję, by poszerzyć wiedzę na jego temat. Łącznie w warsztatach wzięło udział  81 osób.