10.10.2014

WF czy Wi-Fi wrocławska impreza promująca sport i naukę


W ostatnią sobotę wakacji we Wrocławiu w jednej z Galerii Handlowych miało miejsce wydarzenie zatytułowane „WF czy Wi – Fi”. Głównym celem imprezy było zachęcenie młodzieży szkolnej do uprawiania sportu oraz nauk matematycznych i przyrodniczych. Nad częścią sportową czuwały zespoły taneczne, kluby sztuk walki, reprezentanci AWF uprawiający akrobatykę i inne. Z kolei nauki przyrodnicze reprezentowane były przez chemików z Wrocławskich Ogrodów Doświadczeń Humanitarium, a nauki ścisłe nauczyciele matematyki współpracujący w ramach Fundacji Matematyków Wrocławskich.
Jedno ze stanowisk matematycznych poświęcone było SOROBANOM. Osoby odwiedzające z zaciekawieniem spoglądali na japońskie liczydła, a spora część z nich odważyła się nawet na pierwsze kroki  w nauce liczenia na nim. Warsztaty były prowadzone w małych kilkuosobowych grupach przez  p. Iwonę Gruszecką ( nauczyciela matematyki w Gimnazjum nr 28 we Wrocławiu).
W trakcie tego wydarzenia odbył się także konkurs drużyn szkolnych, w ramach którego drużyny z czterech wrocławskich gimnazjów rywalizowały ze sobą w rozmaitych zadaniach z różnych dziedzin nauki oraz konkurencjach sportowych. Jednym z postawionych przed nimi zadań było, po krótkim wprowadzeniu w temat, przeprowadzenie obliczeń z wykorzystaniem sorobanów.

Dziękujemy p. Iwonie Gruszeckiej za przesłanie informacji o wydarzeniu.